admin

Býčci v OPB II. turnus 2021

Potřebujete nového plemenného býka do svého stáda? Zaujalo Vás plemeno Uckermärker? Pro II. turnus 2021 máme v odchovnách celkem 4 býčky. Dva jsou v OPB Osík a dva v OPB Horní Dubňany. A jak se jim daří? To můžete sledovat ZDE (Horní Dubňany) a ZDE (Osík)

Fanda Prontus PP*

Z II. turnusu v OPB Benešov Skály vyšel tento velmi povedený plemenný býk Fanda Prontus PP. Ohodnocen byl 76 body. Podrobné hodnocení (katalogový list) najdete zde a video ze základních výběrů si můžete prohlédnout zde. I tento býk je již prodán.

Pozvánka na aukci býků

Letos poprvé v historii můžete na aukci v České republice koupit plemenného býka Uckermärker. V odchovně jsou tři býci zařazeni do I. turnusu a jeden býk do II. turnusu. Základní výběry a následná aukce I. turnusu se koná 17. února 2020 v OPB Benešov. Plemeno Uckermärker si nevedlo špatně,...

První telátko letošní sezony je tu!

Štědrý den nám nadělil první telátko letošní sezony – býček plemene Uckermärker. Je to již druhé tele matky importované do České republiky v roce 2015. Prvním potomkem byla 2017 narozená jalovička, která je také v chovu.

Plemeno Uckermärker uznáno v ČR

Koncem října bylo plemeno Uckermärker uznáno v České republice jako další masné plemeno, pro které je Český svaz chovatelů masného skotu oprávněn vést plemennou knihu. Více v článku zde:  http://www.cschms.cz/index.php?page=novinka&id=2466